Sademete mõõdik h 35 cm 10 x 10 cm

12.35

50 laos

Tarneaeg kuni 10 tööpäeva.

50 laos

Tootekood: 46018 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Plastikust mõõtesilinder sademete hulga mõõtmiseks.
Sademete hulka mõõdetakse millimeetrites ja see näitab, kui paksu ühtlase veekihi moodustaks maha sadanud saju hulk horisontaalsele pinnale. Tahkete sademete korral need sulatatakse ja mõõdetakse saadud vedela vee kogus. Sademetemõõtur panna aia lagedamasse kohta, mis ei oleks suurte puude-põõsaste all. Ka ei tohiks sademetemõõtur olla räästa ega hoonete läheduses. Silinder kinnitatakse metallist vaia külge (pakendis kaasas), tänu millele on seade maapinnast kõrgemal.
Arvestada tuleb, et väga suurte sajukoguste korral võib sademete mõõtja hakata üle ajama ning osa sademetest läheb kaotsi. Eestis esineb nii tugevaid sademeid siiski väga harva. Hoopis olulisemaks probleemiks on vee auramine avatud mõõteanumast. Kui sadu on lõppenud mitu tundi enne vaatlust ja ilm on vahepeal soe ja kuiv, võib nii kaotsi minna märgatav osa sadanud vihmaveest.
Et teada saada, palju langes sademeid koduaias, selleks fikseeritakse sadememõõturi näit regulaarselt iga päev, soovitavalt kindlal ajal, nt hommikul või õhtul. Kui näit on fikseeritud, anum tühjendada.

Lisainfo

Pakend

Olek

Säilivusaeg

Olemus

Title

Go to Top