MEIST

Tartu Aianduse ja Mesinduse Selts on asutatud aastal 1870 ja kandis algselt nime Tartu Eesti Põllumeeste Selts. Aianduse ja mesinduse osakonna  käivitas 1920. a. Mart Reinik. Oma praeguse nime sai Selts 1920.a. kui iseseisvus. Praegune põhikiri võeti vastu 1923.a.

Missioon

Järjepidev kodukultuuri edendamine. Aianduse, mesinduse, maamajanduse ja kodunduse heade praktikate populariseerimine.

Visioon

Soovime olla hooliv partner ja hea aiasõber igale maaelu, loodust ja kodutraditsioone austavale Eestimaa elanikule ka järgneva 150 aasta jooksul.

Väärtused

Vastutustundlik suhestumine ümbritseva elukeskkonnaga, positiivne hoolivus ja traditsioonid läbi põlvkondade järjepidevuse.

Eesti Aasta Püsilill 2023 on harilik kukesaba 'Robert'

IMG_4727

Eesti Aasta Püsilille (EAP) valimise algatas 2021-l aastal aiandusettevõte Aiasõber. EAP 2021 valituks osutus harilik raudrohi ja EAP 2022 võitja oli aed-päevaliilia. EAP 2023 selgitati välja Tartu Aianduse ja Mesinduse Seltsi ning Aiasõber OÜ ühise ettevõtmise raames. EAP 2024 valimiste vastuvõtja/korraldaja on Palusalu Aiad OÜ ja valimiste peaüritus toimub 28-ndal juulil 2024 Põlvamaal Nulga külas Palusalu aias. Ootame rohkelt külastajaid ja huvilisi.

Mida oleme teinud

Allpool saad teavet meie olulisemate tegevuste kohta viimastel aastatel

Mesindus

Harivad loengud ja kohtumised mitmel pool Eestis

Kogukonnaaed

Timuti aiamaad ühendab ligi 20 TAMS-i liiget

Kangastelgedel

kootud esemete näitused, välja panekud ja müük

Eesti Aasta Püsilill

Valime igal aastal juulikuu viimasel pühapäeval

Teeme koos Sinu kodu kauniks ja loome väärtust aias!

Liitu meie sõbraliku avatud liikmeskonnaga ja saad kindlasti midagi kasulikku teada oma kodu ja koduümbruse kaunistamiseks!